Birşeyler söylemeliyiz doğru şeyler

BİR ŞEYLER SÖYLEMELİYİZ. DOĞRU ŞEYLER?

Sevgili Boğaziçililer,
Hepinizin yakından takip ettiğine inandığımız üzere ülkemiz yeni bir Anayasa çalışmasının içinde. Hükümet, kamuoyuna, sivil toplum kuruluşlarına ve bu konuda söz söylemesi beklenen her kesime sözlü ve yazılı olarak yeni Anayasa hakkında görüşlerini  soruyor. Bu konuda Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının da Anayasa?da ele alınmasını istedikleri konular hakkında söyleyecek sözleri olduğuna  inanıyoruz.
İlk akla gelen konular, insan hakları, üniversitelerde özerk eğitim, hukuk ve adalet sistemlerinin herkese eşit mesafede olması gibi başlıklardan, tohum ıslahı, hayvan hakları, tarihi eserlerin korunması gibi alanlara kadar  uzanıyor. Sizlerin önereceği tüm konu başlıklarını ve ilgili görüşlerinizi bir araya getirmek için bir çalışma  başlatıyoruz. Öncelikle yeni Anayasa?da mutlaka görmek istediklerinizi ve ilgili detayları içeren   geri bildirimlerinizi resmi bir şekilde bu çalışmayı  yöneten TBMM Başkanlığı?na ileteceğiz.  Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet ve sorumluluk camiamızın 150 yıla yaklaşan birikimini ve  kültürünü yansıtacaktır.

Her türlü görüşünüzü, 15 Aralık 2011 tarihine kadar bu bildirimler için açtığımız  anayasa@bumed.org.tr  mail adresine göndermenizi bekliyoruz.  Yöntem olarak sizlerden gelen tüm öneri ve görüşleri konu olarak gruplayacağız ve öncelikler listesi haline getirdikten sonra grupların içindeki dikkate değer detayları raporumuzun altlarına ekleyeceğiz. Bu aşamadan sonra ise çalışmayı hepiniz ile paylaşacağımız bir sunuş yazısı eşliğinde yetkili mercilere aktaracağız.

Saygı ve Sevgilerimizle

 

Hakan Zihnioğlu'91

Tuncel Gülsoy'75

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk