BUBA'nın 2 yıldır Ana Sponsorlarından biri olduğu İşteBU Yarışmasının kazananları ödüllerini aldı!

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından bu yıl 8.si düzenlenen, Türkiye genelinde 40 farklı üniversiteden 110 projenin katıldığı İşteBU Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması’nın kazananları belli oldu. Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen törende Elginkan Vakfı Birincilik Ödülü’nü, sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak çeşitli etkinliklerden 3D - 360° canlı ortam yayını hizmeti sunan bir yayın sistemiyle “Teleporter” projesi kazandı.

Yarışmada ikincilik ödülü ise; mobil uygulama ve otomat alanında Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında geliştirilen “Murphy” isimli projenin oldu. Murphy, firmaların ürün numunelerini dağıtmayı, dağıttığı numuneleri kullanan kişilerden geri bildirim almayı ve bu kişilerin CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) verisini toplamayı tek vücut altında birleştiren bir pazarlama, inovasyon ve analiz aracını geliştirmeyi sağlıyor. 

BÜMED Business Angels (BUBA)'nın özel ödülünü de almaya hak kazanan Teleporter ve Murphy takımları, Birleşik Krallık'ta şirket kurmak istediği takdirde BUBA onlar adına şirket kuruluşunu gerçekleştirecek, 40 saat ücretsiz hukuk danışmanlığı ve şirket kuruluşundan itibaren 1 yıl ücretsiz mali müşavirlik hizmeti sağlayacak. Ayrıca proje ekiplerine yatırımcı ağları ile buluşma ve mentorluk hizmeti alma gibi konularda da destek olacak.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk