SOGLA

Boğaziçi Mezunları'nın Kurduğu Bir Sosyal Girişim, Değişim Öncülerini Arıyor!

SOGLA - Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi

SOGLA - Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi, sosyal girişimciliği gençler arasında yaymayı ve bu alanda Türkiye'nin öncü genç liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan, Ece Ercel (POLS'06) ve Timur Tiryaki (IE'03) tarafından kurulan ve 2009 yılında Dünya Bankası tarafından Türkiye'nin Yaratıcı Kalkınma Fikirlerinden biri seçilen genç odaklı bir sosyal girişim. Başka bir deyişle SOGLA, yaşadığı dünya için pozitif bir değişim yaratmak vizyonuyla yola çıkan, sosyal girişimci lider adayları yetiştiren bir okul; sosyal farkındalığı yüksek gençlerin toplumla ilgili hayallerini birlikte gerçekleştirdikleri tutkulu bir eğitim serüveni; ortak amaçlarına sıkıca bağlı olan değişim aktörlerinin buluştuğu bir gelişim lokomotifi.

SOGLA, yeni değişim öncülerini seçmek ve yetiştirmek için başvuru sürecini başlattı. Toplum için fark yaratma tutkusuyla SOGLA'ya başvurmak isteyenler, www.sogla.org adresini inceleyip başvuru formunu doldurarak 28 Ekim 2010 tarihine kadar SOGLA'ya ulaştırabilirler.

SOGLA'nın sosyal girişimciliği yayma ve Türkiye'nin sosyal girişimci genç liderlerini yetiştirme misyonuyla ilgili detaylı bilgi almak ve SOGLA'ya destek olmak için www.sogla.org'u inceleyebilirsiniz.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk