Bisikletli Sahaf

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, 2014 mezunu Alper Benli, bisikletlerimizi kitap sevgimizle bezedik, ortaya Bisikletli Sahaf'ı çıkardık. İstanbul'un -zabıta trafiğinin az olduğu- muhtelif noktalarında iki bisiklet üzerine onlarca kitap dizip satışa çıkarıyoruz. 

Sayfamızdaki kitapları internet üzerinden almak isterseniz, sayfaya yazıyorsunuz, biz de bisikletlerimize siparişinizi yükleyip ayağınıza getiriyoruz. İstanbul içi, makul mesafelerde, bu muhteşem hizmeti veriyoruz. 

*Biz kimiz?*

Bisikleti ve kitapları seven iki insanız. Mirra öğrenci, ben (Rüzgar Çöpçü) ise gönüllü işsizim. İnsanları kitaplar çevresinde toplayıp, hem eğlenmek, hem de biraz para kazanmak istiyoruz. 

Biz her şeyin yenisinin makbul olduğu tüketim kültüründe, belki hiç tanışmayacağınız birinin kenarlarını büktüğü, üzerine not aldığı kitapları size sunuyoruz. Ölü kitaplar değil, hem içinde, hem dışında hikayeler taşıyan ciltler.

Biz doğa yıkımının ilk sebeplerinden fosil yakıtla değil, bisiklet üzerinde kas gücümüzle hareket ediyoruz. Sistemin bizi hop oraya, hop buraya koşturma isteğine inat, kitaplarınızı size tıngır mıngır getiriyoruz. Yine de kargo işinin büyük abilerinden daha ucuza, daha erken getiriyoruz.

*2. el kitaplarınız alıyoruz!*

Bize kitaplarınızı satarak, bağışlayarak destek olabilirsiniz. Evinize geliriz, alabildiğimiz kadarını alırız.

*Ücretlendirme*

Kitap fiyatları fotoğraf ayrıntılarında yazıyor. Kargo ücreti ise, üç kitaba kadar Avrupa yakası 4 TL, Asya 6 TL. Sonraki kitaplar 50 kuruş ekliyor. 50 TL'lik kitap alırsanız, kargo bedava.

Selamlar herkese,
Bisikletli Sahaf
Facebook Sayfası için tıklayınız...

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk