Boğaziçi Mezunlar Korosu

Değerli Boğaziçi'liler,

17 ve 18 Haziran 2011 de Yale Üniversitesi Mezunları Korosu (Yale Alumni  Chorus)  İstanbul 'da iki konser vermeyi programlıyor.

Bir senfonik orkestranın eşlik edeceği 200 kişilik Koro'nun yöneticileri bu yaz okulumuzu ziyaret ettiklerinde   Boğaziçi Mezunlar Korosu ile  birlikte sahne almak istediklerini belirtmişlerdi.

Acapella Koromuzun şefi Burak Erdem ve ben de, Mezunlar Koromuz yanı sıra , Acapella  Caz , Rock, Türk Müziği ve Halk Müziği Korolarımızda şarkı söyleyen  3. ve 4. sınıf öğrencilerimizi ve hatta  şehirde diğer çoksesli korolarda şarkı söyleyen mezun Boğaziçi'lileri de davet ederek  bir PROJE KOROSU oluşturmak ve Yale Üniversitesi'nde  akademik eğitimlerini sürdürecek Boğaziçi'lilere de burs desteği sağlayabileceğimiz bu projede yer almayı uygun gördük.

Elbette bu müzikal  faaliyeti kalıcı kılmayı  hatta ilerde yurt dışında da konserler vermeyi hayal ediyoruz.

Bu sene  Yale'in programın da  V. Williams'ın bir ayini var. Yanı sıra biz de Yunus Emre Oratoryosu'nun finali ile Tasavvuf Şairlerimizin dizeleri kullanılarak  genç bestecimiz Fırat Yükselir tarafından  bestelenen  Kantat'ın giriş kısmının  programa alınmasını istedik.

Siz de aramızda olmak isterseniz lütfen bana yazınız.

Çalışmalarımızı Perşembe akşamları okulda yapacağız.

İlk toplantımız  ise 4 Kasım tarihinde  Albert Long Hall fuayede olacak.

Sevgi ve saygılarımla

A. Mahmut Abra '78

Genel Müdür

BÜVAK
mahmut.abra@boun.edu.tr
http://www.buvak.org.tr/

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk