Yaşam Boyu Eğitimde AB'DEYİZ!

BÜYEM Müdürü ve TÜSEM Konseyi Genel Sekreteri
Dr.Tamer Atabarut EUCEN (Avrupa Üniversiteleri Sürekli Eğitim Ağı)
Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 

13 Haziran 2014 tarihinde Polonya-Varşova’da düzenlenen EUCEN (Avrupa Üniversiteleri Sürekli Eğitim Ağı) Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucu Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Müdürü ve Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) Konseyi Genel Sekreteri Dr. Tamer AtabarutYönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 

Avrupa’daki üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerini temsil eden en büyük organizasyon olan EUCEN 1991 yılında kurulmuştur. Kar amacı gütmeyen bir yapısı bulunan ve 35 farklı ülkeden yaklaşık 200  üyesi bulunan EUCEN’e  ülkemizden de  12 üniversite  üyedir.

EUCEN’ninkuruluş amacı, yüksek öğrenim kurumlarında yaşamboyu eğitimi geliştirip ilerleterek Avrupa’nın ekonomik ve kültürel yaşamına katkıda bulunmaktır. Birliğin işlevleri arasında, Avrupa’daki yüksek öğrenimde yaşamboyu eğitimdeki yenilikleri, uygulamaları ve kaliteyi üyeleri arasında yaygınlaştırmak, toplumun çıkarlarını korumak, kurumlar arası işbirliğini sağlamak ve bu alanda araştırma yapmak vardır. Ayrıca yaşamboyu eğitimle ilgili bilgi ve politikaların oluşturulmasında üniversitelerin etkisini artırmak da amaçlanmaktadır. 

Birliğin vizyonu ise, yaşamboyu eğitimde kaliteyi arttırarak bölgelerinde ve Avrupa’da insanlara daha iyi hizmet sunmak,  yaşamboyu eğitim politikalarının gelişimine katkıda bulunmaktır. EUCENdemokratik ve eşit haklara haiz, ekonomik ve sosyal gereksinimleri dikkate alan yaşamboyu eğitim politikalarının oluşumuna katkıda bulunmayı ve birlik ağıyla etkileşimi arttırmayı hedeflemektedir.  

İletişim: 
Ece Gökakın
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)
Tel       : (212) 257 31 27- 28
Faks     : (212) 257 24 80
E-posta: ece.gokakin@boun.edu.tr
 
www.eucen.eu         www.buyem.boun.edu.tr       www.tusemkonseyi.org.tr

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk