İkinci Bahar Akademi'de Yeni Modüller Başlıyor

İkinci Bahar Akademi, Üniversitemizin 150. yıl etkinliklerinden biri olarak, Harvard Üniversitesi’nin desteği ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından açılan programlardan oluşmaktadır.
Akademinin temel amacı, katılımcılarını yeniden üniversite hayatına davet etmek ve yaşam boyu eğitim fırsatını Boğaziçi Üniversitesi’nin seçkin eğitmen kadrosuyla kampus ortamında kendilerine sunmaktır....

Akademi bünyesinde, farklı günlerde devam eden üç program başlığı altında, birbirini takip eden modüller yer almaktadır.

Programlar, “Türkiye ve Dünyaya Genel Bakış”, “Sosyal Bilimler” ve “Güzel Sanatlar ve Edebiyat” başlıkları altında sırasıyla Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri açılmaktadır. Her bir program için, ikişer ay devam eden modül başlıkları bulunmaktadır. Katılımcılar, herhangi bir program altında yer alan 4 modülü başarıyla tamamladıktan sonra sertifika almaya ve Harvard ile gerçekleştirilen değişim programı ile Amerika’ya gitmeye hak kazanmaktadırlar.

İkinci Bahar Akademi, 20 Ocak 2015 tarihinden itibaren açılacak üç yeni modülü ile katılımcılarını bekliyor. Katılımcılar; Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ayrı ayrı programlar altında açılan “Türk Siyasetine Bakış”, “Felsefe” ve “Sinema ve Tiyatro” modüllerinden herhangi birine kayıt yaptırabileceklerdir. Kayıtlar için son tarih, 16 Ocak 2015 Cuma günüdür.
Perşembe günleri birçok tanınmış eğitmen tarafından verilecek “Sinema ve Tiyatro” derslerinin yanında; üniversitedeki bölüm akademisyenlerimiz tarafından sunulacak “Felsefe” dersleri Çarşamba günleri; ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü akademisyen ve profesyonellerinin sunacağı “Türk Siyasetine Bakış” dersleri Salı günleri 10.00-13.00 saatleri arasında kampus dersliklerinde işlenecektir.

İkinci Bahar Akademi’ye başvuru koşulları ve açılacak diğer modüller ile ilgili bilgi almak için web sitesini ziyaret ediniz:
http://ikincibahar.boun.edu.tr/index.php

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk