Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Ayşegül İldeniz BA ’92 , Intel'in yeni kurulan Yeni Teknolojiler Bölümü'nün Dünya Başkan Yardımcılığı'na atandı.

Ayşegül İldeniz, Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı. Ayşegül İldeniz, Silikon Vadisi’ne en kıdemli Türk kadın yönetici olarak gidiyor.  

Ayşegül İldeniz'in eğitim hayatında Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İşletme ile San Francisco State University Edebiyat Fakültesi Masterı, Elektronik Haberleşme Sanatları yer alıyor. 

67 ülkede 1.2 milyar insanın sorumluluğunu taşıyan Ayşegül İldeniz, 2001 - 2004 yılları arasında İntel'de yalnız İntel Türkiye Ülke Müdürü iken 2004 yılından beri İntel'de Orta Doğu, Türkiye, Afrika Bölge Müdürü olarak çalışıyor. 

İldeniz, 1998 - 2001 yılları arasında ise İntel'de Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü idi. 

Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak olan Ayşegül İldeniz, gelecek teknolojilerinin geliştirilmesi ve yönetilmesinden sorumlu olacak. 

İldeniz, bundan sonra Intel’in Silikon Vadisi’ndeki merkezinde başta giyilebilir teknolojiler olmak üzere şirketin gelecek nesil teknolojilerini geliştirmek, yeni ürün ve iş modellerini oluşturmak, stratejik işbirlikleri ve yatırımlarını planlamak için çalışacak olan beyin takımına liderlik edecek.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk