Simavi Edebiyat Ödülü - Gölgeler ve Hayaller Şehrinde Murat Gülsoy'89

BÜMED bünyesinde gerçekleştirilen ve her sezon en çok ilgi ve katılım alan ‘Yaratıcı Yazarlık ‘ , ‘ 5 Hafta 5 Roman ‘ ve ‘ Yazarlık Atölyesi ‘ kurslarımızın eğitmeni, BÜMED üyesi ve gönüllüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Gülsoy ’89, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1977’den beri verilmekte olan Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü, “Gölgeler ve Hayaller Şehrinde” adlı kitabıyla kazandı. 

Boğaziçi Üniversitesi  Mezunlar Derneği bünyesinde vermekte olduğu yaratıcı yazarlık derslerini ‘ Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık ‘ adlı kitabında yayımlayan Gülsoy, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. 

Murat Gülsoy ‘89, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ('89) ve Psikoloji (‘92) eğitimLERİ gördü. Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü öğretim üyesi olan Gülsoy, biyofotonik alanında çalışmakta ve lazer-doku etkileşimi, lazerle doku kaynağı, cerrahi lazer sistemi tasarımı konularında çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır.

Değerli mezunumuz, üyemiz ve hocamız Murat Gülsoy ’89 ‘u bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk