Kadın İşletmeler alanında Türkiye’ye ödül

Kadın İşletmeler alanında Türkiye’ye ödül

Dünyanın en prestijli iş ödüllerinden Stevie Ödülleri’nde, “Women in Business” alanında Yılın Firması dalında Yöntem Araştırma Bronz ödül aldı. Stevie Awards’ın ödül töreni  17 Kasım 2017 Cuma gecesi New York’ta Marriot Marquis Hotel’de gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği (CMPE ’95) mezunu olup bilgi teknolojileri alanında 15 yıl çalıştıktan sonra, lisansüstü (ETM’03) eğitimini iş hayatında kullanmak için Yöntem Araştırma’yı devralan Sevim Aktulga 2014 yılından bu yana araştırma sektöründe faaliyet göstermektedir.

Yolları Boğaziçi’nden geçmiş üç üst düzey yönetici olarak Sevim Aktulga, Mehmet Aktulga ve Banu Tınıç, elele vererek birlikte çalışmanın keyfini sürmektedir. Yöntem Araştırma %60’dan fazla kadın çalışanıyla aday olduğu “Women in Business” dalında Yılın İşletmesi dalında Bronz Ödülün sahibi oldu.

Altın, gümüş ve bronz dallarında verilen ödüller için 25 ülkeden 1.500 başvurunun yer aldığı yarışmada kurum ve yöneticiler yarıştı. Dünya çapındaki organizasyonda yarışan kurumlar; bireysel olarak girişimcilik, yaratıcılık, yöneticilik gibi kategoride değerlendirilirken kurumsal alanda ise iş yapış şekli ve başarıları, organizasyonel yapı, yaratıcılık, hızlı büyüme, yönetim ekibi, yeni ürün ve hizmetler, iletişim ve pazarlama kampanyaları gibi pek çok kategoride değerlendirildi.

Ödül alacak kurum ve yöneticilerin belirlenmesi için 170 dünya çapındaki yönetici değerlendirme için çalıştı. 17 Kasım gecesi yapılan ödül töreni tüm dünyada canlı olarak izlendi.

Stevie ödüllerinde Türkiye’den banka-finans, Telekom gibi sektörlerden ödül alan farklı kurumlar olmakla birlikte Türk araştırma sektöründe Stevie Ödülü alan ilk kurum Yöntem Araştırma oldu.

Yöntem Araştırma Hakkında

Araştırmayı yalnızca saymak değil, bulgulardan içgörü üretmek olarak tanımlayıp bu haliyle bilim ile sanatın buluştuğu noktaya yerleştiren Yöntem Araştırma, 1988 yılında kurulmuş bir “butik” araştırma şirketidir. 2014 yılından bu yana Sevim Aktulga’nın yönetici ortaklığı çerçevesinde faaliyetine devam etmiştir. %60’dan fazla kadın çalışanı ile kadının iş hayatındaki yerini en etkili şekilde temsil etmeye devam etmektedir.

Araştırmaya gönül ve yıllarını vermiş üst yönetim, keyifle her araştırmada yer almayı ve gençlerin vizyonu ile araştırmayı buluşturmayı tercih ettiği için Yöntem, seri üretim yerine butik yaratımı tercih eder. Bu durum, projede yer alan tüm paydaşları -çalışanlar, tedarikçiler ve müşteriler-  tarafından eşit derecede hissedilebildiği için güven odaklı ilişkiler içerisinde tüm sektörlere hizmet vermektedir. Geçen 29 yıl içinde Türkiye’de faaliyet gösteren çoğu kurum ve kuruluş, markasına Yöntem Araştırma bulguları ve içgörüleri ile değer katmıştır.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk