Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi

Atölye oyunculuğun temel ilkeleri; tiyatro ve kamera önü oyunculuğun arasındaki farklar ve her ikisinin deneyimlenmesi üzerinedir. Her ders katılımcının hayatı boyunca kullanabileceği nefes, ses, denge, konsantrasyon, rahatlama ve enerji çalışmalarıyla başlar.

Amaç, katılımcının uygulama ve kullanılan Meisner ve Eric Morris oyunculuk teknikleri yoluyla kamera önü oyunculukta bilgi, deneyim, doğallık kazanması ve yaratıcılığını geliştirebilmesidir. Her derste kamera karşısında çalışan ve kendisini ve diğer katılımcıları izleme fırsatı bulan oyuncu, çok daha kısa sürede deneyim kazanacak ve oyunculuğunu geliştirme olanağını yakalayacaktır. Derste benimsenen yöntem “rol yapmamak,” “yapmak” ve “olmak” üzerinedir. Oyuncunun kendi üzerine geliştireceği farkındalık çalışmaları; fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirebilmesini amaçlar.

PROGRAM

Neden oyuncu olmak istiyorum?
Kamera önü oyunculuk ilkeleri
Nefes teknikleri ve konsantrasyon
Beden, ses ve enerji çalışması
Rahatlama egzersizleri
Meisner ve Eric Morris teknikleri
Vücut dili, eylem
Doğaçlama çalışmaları
Bakmak, görmek ve hissetmek
Duygu ve ifade
Yapmak ve olmak
Karakter oluşturma
Sahne çalışmaları
Konuk yönetmen ve oyuncular
Cast ve audition

Süre: 8 Hafta
Saat: 19.00 – 21.45
Gün: Pazartesi

Katılım Bedeli
Üye: 900 TL
Misafir: 1.100 TL

Eğitmen : Berna Tunalı’89

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School’da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Universitesi’nde “Sinema ve Audiovisual” Bölümünde yüksek lisans yaptı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey’nin Genel Yönetmenliğini yaptı. IKSV, Alman Goethe Enstitüsü, Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Konsolosluğu tarafından düzenlenen “Kültür-Sanat Yönetimi” sertifika programını tamamladı. Akademi Istanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi’nde “Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim” sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümü’nü kurdu ve başkanlığını yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy Istanbul,  Craft Oyunculuk Atölyesi, Paris Theatre du Gymnase ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde  KAMERAÖNÜ OYUNCULUK ve “İLETİŞİM VE YARATICILIK” dersleri verdi.