İzlanda

25 -31 Ekim 2019

Dünyanın en yeni kara parçası İzlanda, bugüne kadar gördüğünüz hiçbir yere benzemiyor. Buz, ateş ve su diyarı bu adaya indiğiniz anda kendinizi farklı bir gezegende hissetmeye başlıyorsunuz bile. Biz de bu doğa harikasının yanında sadece Patikacılara özel birçok aktivite ekledik! İzlanda seyahatimiz boyunca nefes kesen şelaleler, siyah sahiller, Interstellar- Game of Thrones gibi prodüksiyonların çekim noktalarını ziyaret edeceğiz. Ayrıca bu dünya harikalarının yanında sadece Patikacılara özel İzlanda ve Viking kültürünün vazgeçilmez elementlerini de seyahatimiz boyunca öğrenme ve uygulama şansı elde edeceğiz!

1.Gün – 25 Ekim : İstanbul – Rejkjavik
Bu sabah Atatürk Havalimanı’ndan Türk Havayolları tarifeli uçağı ile Icelandair Oslo aktarması ile Reykjavik’e uçuyoruz. Reykjavik uçuşumuzun ardından şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten ve biraz dinlendikten sonra akşam yemeği için Reykjavik sokaklarına çıkıyoruz. Yemekten sonra ise dileyenlerle hemen otelimizin çevresinde bulunan Reykjavik’in en güzel mekanlarını keşfedebilir ya da hava tahminlerine göre Kuzey Işığı avına çıkabiliriz!

2.Gün – 26 Ekim : Thingvellir – Geysir – Gulfoss
Bugün İzlanda’nın en popüler turu olan Altın Tur rotasını gerçekleştireceğiz. Kahvaltımızı yapıp yola çıktıktan yaklaşık 45 dakika sonra Game of Thrones’un da çekildiği Thingvellir Ulusal Parkı’na ulaşacağız. Burada Kuzey Amerika ve Avrupa tektonik tabakaları ayıran fay hattını gözlerimizle görüp, yürüyerek kıtaları aşacağız 🙂 Sonraki durağımız ise Geysir Jeotermal Bölgesi, metrelerce yükseğe fışkıran sıcak su gayzerlerini göreceğiz. 100 dereceye kadar ulaşan gayzerden sonra Avrupa’nın en güçlü şelalesi Gullfoss’un ihtişamına tanıklık edeceğiz. Ama önce Gullfoss’ta öğle yemeği yiyoruz. Dönüş yolumuzda ise rengarenk toprak yapısı ile dikkat çeken sönmüş bir volkanın krater gölüne gidiyoruz.

3.Gün – 27 Ekim : Reynisfjara – Dyrhoaley – Güney ŞelaleleriBugün İzlanda’nın en güzel şelalelerini keşfe çıkıyoruz! Ama önce gün doğumu için rotamız Dyrholaey! Burası asla unutamayacağınız bir güne başlamak için doğru yer. Ardından ise siyah kumları, bazalt taş yapısı ile meşhur Reynisfjara’ya geçiyoruz. Daha sonra ise ilk olarak Seljalandsfoss ile şelale avına başlıyoruz, devamında ise hemen yanındaki gizli şelale Gljúfrabúi’nin içine kadar gidiyoruz. Bu eğlenceli şelalelerden sonra İzlanda’nın en meşhur ve en güzel şelalelerinden biri olan Skogafoss’a gidiyoruz. Havanın güneşli olması durumunda burada çok güzel bir gökkuşağı oluşuyor.
Güney İzlanda’nın şelalelerini, doğa harikalarını keşfettikten sonra ise şanslıysak otelimizden Kuzey Işıkları izleyebiliriz!

4.Gün – 28 Ekim : Fjadrargljufur – Jokulsarlon
Kahvaltımızın ardından Güney İzlanda’nın harika manzarası ve yolculuğumuza özel hazırlanan dinlendirici İzlandik müzikler eşliğinde farklı gezegenlere doğru yola çıkıyoruz 🙂 Volkanik oluşumlar, yosun tarlaları, Avrupa’nın en büyük buzulu Vatnajökull’ün uzantıları olan buzullar yol boyunca tanıklık edeceklerimizden bazıları. Ayrıca yolumuzun üstündeki gizli vadi Fjadrargljufur’e de bugün uğruyoruz. Vadide kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra ise tekrar yola koyuluyoruz.

Bugün öğle yemeğimizi ise İzlandalı kaşifler gibi yolda yiyoruz! Yol boyunca Interstellar’ın da farklı gezegenlerinin çekim noktalarını göreceğiz. Daha sonra ise buzul lagünü olan Jökulsarlon’a gidiyoruz. Burada buzuldan kopan parçaların buzul gölündeki sakin hareketlerini izleyip daha sonra gün batımı için sahile vuran buz parçalarına yaklaşabileceğiniz Diamond Beach’e gideceğiz.

5.Gün – 29 Ekim : Sólheimajökull
Sıra buzlar ve volkan diyarı İzlanda’nın buzullarını keşfetmeye daha sonra da jeotermal suları içinde keyif yapmada! Bugün belki de İzlanda’nın en saklı kalmış ama en güzel buzullarından Solheimajökull’ün sürekli değişen buzullarının üstüne çıkıyoruz! Özel ekipmanlarımız ile buzullara tırmanacağımız bugünde şanslıysak buzul mağaralarına girebiliriz! Bugün ayrıca volkanda ekmek pişirmek için önceden hazırladığımız karışımı toprağa gömüyoruz! Ekmekler 24 saat boyunca lavlardan gelen ısı ile pişecekler.

6.Gün – 30 Ekim : Reykjavik Turu – Blue Lagoon
Bugün kahvaltıdan sonra en yeni kafelerini, rengarenk evlerini, grafitilerini ve özel tasarım hediyelik eşya mağazalarını keşfetmek için serbest vaktimiz de olacak. Daha sonra ise dünya harikalarından biri olan Blue Lagoon’a gidiyoruz! Bu akşam ise İzlandik ve Türk mutfağının karışımı ile rakı gecemiz olacak!

7.Gün – 31 Ekim : Rejkjavik – İstanbul
Siyah kumsallar, jeotermal oluşumlar, deniz fenerleri, renkli evler, lagünler derken İzlanda gezimizin sonuna geldik. Bugün hayatınızda asla unutamayacağınız bir deneyimi geride bırakıp, gezinin verdiği mutluluk ve rahatlık ile sabah Reykjavik’ten havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Uçağımıza binip bol bol İzlanda hakkında sohbet edip, en güzel anılarımızı paylaşabileceğiz dönüş seyahatimize başlıyoruz! 23.10’da İstanbul’dayız.

TUR FİYATI
Üye: 2.800 Euro
Misafir: 2.890 Euro

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları ile aktarmalı İstanbul – Reykjavik – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş havayolu ücreti (Gidiş aktarması Oslo, dönüş Stockholm’den olacaktır. Aktarma uçuşları Icelandair ile gerçekleşecek)
 • Dış hat havalimanı vergileri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Zorunlu seyahat sigortası 6 gece programda ismi belirtilmiş otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 • İzlanda içi özel araç ile ulaşım Keflavik Havalimanı ve şehir arası özel araç ile transfer
 • Programda belirtilen tüm geziler ve aktiviteler
 • Reykjavik şehir turu
 • Solheimajökull’da buzul yürüyüşü
 • Blue Lagoon Comfort giriş (Alkollü/ alkolsüz ilk içecek, havlu, algea maskesi, silika maskesi dahil)
 • Volkanda pişirilecek ekmek için gerekli tüm malzemeler
 • Programda belirtilen tüm müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tüm kahvaltılar, 6 öğle ve 6 akşam yemeği
 • Tüm bahşişler (Gezi boyunca şoför ve rehber için bahşiş toplanmayacaktır)

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Kişisel ihtiyaçlar
 • Alkollü içecekler
 • Çamaşır hizmetleri
 • Telefon aramaları
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Vize Ücreti
 • Vize başvurusunu kişisel olarak yapmanız gerekiyor. Gerekli evraklar için bizimle iletişimize geçiniz.


*Not: Bu program TÜRSAB (A-10365 ) nolu Goenka Travel tarafından hazırlanıp gerçekleştirilmektedir.


Bilgi ve Rezervasyon için:

Tel: 0212 359 58 13 / 48
E-mail: bugezi@bumed.org.tr