BÜMED Uzak Doğu’nun kadir strateji oyunu Go ile çocukları ve anne-babaları keyifli bir yaz etkinliğinde buluşturuyor. İstanbul Go Okulu kurucusu Mehmet Emin Barsbey oyunun temellerini ve ortaya çıkış öyküsünü anlatırken, oyunu birebir deneyimleme fırsatını da sizlere sunacağız. Zihninize ve geleceğinize yatırım yapmak için sizleri bekliyoruz.

Kimler Katılabilir?
Bu atölye 6-8 yaş arasındaki çocuklar içindir.

Go Nedir?

Go 4.000 yıllık geçmişi olan klasik bir strateji oyunudur. Kuralları basittir ancak bilinen en karmaşık oyunlardan biridir. Bunun en önemli nedeni çok sayıda olasılık barındırmasıdır. Uzak Doğu’da 24 saat yayın yapan Go televizyonları, 4 yıllık fakültesi, haftalık gazeteleri ve yılda birkaç milyon dolar kazanan profesyonel oyuncularıyla kendi şahsına münhasır bir yere sahiptir.

Go’da amaç rakipten daha geniş bir alanı ele geçirmektir. Bu amaca giderken olabildiğince güçlü hesaplama yapabilmeli ancak aynı zamanda esnek ve dengeli olmayı da öğrenebilmek gerekir. Go dikkat, sabır, hesaplama yeteneği, problem çözme becerileri gibi birçok konuda insanı geliştirir ve zihni canlı tutar. Go ayrıca geleneğinin bir parçası olarak oyuncuya tevazuyu, rakibe saygıyı ve birlikte gelişmeyi öğretir.


Tarih: 
7 Temmuz 2018                                                
Süre:
2 saat
Saat: 10.00 – 12.00
Gün: Cumartesi


Katılım Bedeli

Üye: 75 TL
Misafir: 100 TL


Eğitmen : Mehmet Emin Barsbey

2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu kurucusudur. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmiş, 51. ve 52. Avrupa Go Kongreleri ile 21. ABD Go Kongresi’ne katılmıştır. Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go hakemi olarak 7 yıl boyunca Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda başhakem olarak görev almıştır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı’nda başlayan ve halen üstün zekalı çocuklarla devam ettiği atölyelerinin yanı sıra Açı Okulları’nda ve BÜMED MEÇ okullarında ders vermektedir.