Yazın yağan kar ne renktir?

Sıra dışı oyunlar ile yaratıcılığın kilidini açıyoruz. Bu atölyede çocuklarımız ay ile güneşin bir gece yarısı, ormanda saklambaç oynamasına, kuşların okyanus derinliklerinde yaptığı pikniğe şahit oluyorlar. Ezber bozan atölyemizde çocuklarımız, dünyaca ünlü ressam Salvador Dali’yi tanıyorlar. Sürrealizmi eğlenceli bir yolla öğreniyorlar.

KAZANIMLAR: Çocuklarımız, kendi ezberlerini bozuyor, sürrealist bakış açısına sahip oluyorlar. Sanatta ve tuvallerinde ne kadar özgür olabileceklerini görüyorlar.

Çocuklar giderken yanlarında, oynadıkları gerçeküstü oyunlarla ortaya çıkardıkları sürrealist cümleleri resimleyerek götürüyorlar.

VELİ BİLGİLENDİRME:
Değerli katılımcımız, çocuklarımızla yaratıcılık üzerine kurgulanmış güzel ve keyifli bir çalışma gerçekleştiriyoruz. En önemli sanat akımlarından biri olan sürrealizmi çocuk diline çevirerek ve oyunlarla somutlaştırarak öğretmeyi amaçladığımız atölyemizde, dünyaca ünlü sürrealist ressam Dali’yi tanıyoruz. Sürrealist oyunlar oynuyor, bunları sürrealist cümlelere dönüştürüyor, sonunda da sürrealist resimler çiziyoruz. Böylelikle çocuklarımız, gerçeküstücülük akımını eğlenceli bir yolla öğrenmiş oluyorlar. Oyunlarımızda onların düşünmelerini sağlayıp hayal güçlerinin sınırlarını zorluyoruz. Biliyoruz ki “düşünmek onlar için çocuk oyuncağı.” Bugün öğrendikleri, onlarda kendine minik bir yer buluyor. Bu sanatsal tohumlar tıpkı bir fidan gibi beslendikçe daha da büyüyecek ve faydalı birer ağaç olacak. Sanat ile beslenen çocuklarımıza, sanat dolu günler diliyoruz.

Katılım yaşı: 6 – 12 yaş

Tarih: 5 Temmuz 2018
Süre: 1 saat
Saat: 12.30 – 13.30
Gün: Perşembe

Katılım Bedeli
Üye: 75 TL
Misafir:100 TL