BUgezi Kore&Japonya

1.GÜN:  İSTANBUL - SEUL
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Kore Hava Yolları kontuarı önünde 18.30’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Kore Havayolları’nın KE956 seferi ile 20:45’te Seul’a yolculuk. Geceleme uçakta.  

2.GÜN: SEUL
Yerel saat ile 13.45’te Seul’a varış sonrası karşılanma ve şehir tanıtım turu: Namdaemun Pazarı, Seul Kulesi, Namsangol Hanok Köyü gezilerinin ardından otele varış.  Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

3.GÜN: SEUL
Sabah kahvaltı sonrası şehir turu için hareket. Blue House olarak bilinen Başkanlık Konutu’nu gördükten sonra, Kore’nin en ünlü İmparatorluk Sarayı olan ve ilkin 1300’lü yılların sonunda inşa edilmiş Gyeongbok Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Han Nehri üzerinde yapacağımız tekne turu ve sonrasında Kore Savaş Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Yerel lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama. 

4.GÜN: SEUL - TOKYO
Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Saat 09.00’da Kore Havayolları’nın KE2707 seferi ile Tokyo’ya hareket. Saat 11.05’te varış sonrası Tokyo Kulesi ve kanal turunu gerçekleştireceğiz. Paris’teki Eiffel Kulesi’ne benzetilmiş 333 metrelik Tokyo Kulesi’nden şehri kuş bakışı izledikten sonra, Tokyo Körfezi’ndeki iskeleden bineceğimiz tekne ile Tokyo’yu su üzerinden gezeceğiz. Turumuzun sonunda otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN:  TOKYO
Hiçbir Japonya turu Tsukiji Balık Pazarında bir sushi kahvaltı almadan tamamlanmış sayılmaz!  Bu deneyim için sabah hayli erken kalkmak gerekiyor, göreceğimiz ise:  kaosun müthiş bir şekilde organize olarak vücut bulmuş hali. Kerevit kutularından, dev ton balıklarına, son fiyatları haykıranlardan, içeri girip çıkan kamyonetlere kadar unutulmayacak görüntüler. Sonrasında otelimize dönüp sabah kahvaltısını alıyoruz ve şehir turuna çıkıyoruz: 1926’da İmparator ve İmparatoriçe’ye adanmış, Tokyo’nun en popüler Şinto mabedi olan Meiji Tapınağı’nı ziyaret ettikten sonra İmparatorluk Sarayı Doğu Bahçeleri görülecek. Sonrasında Nakamise Sokağı’ndan geçerek Tokyo’nun en eski ve anlamlı Budist mabedi olan Asakusa Kannon Tapınağı ziyaret edilecek. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeği. Ginza bölgesi ziyareti ve Hamarikyu Bahçesi. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra, bir başka Japon geleneği olan “izakaya” adı verilen barlardan birini ziyaret ediyoruz. 

6.GÜN: TOKYO – HAKONE - KYOTO
Sabah kahvaltısı sonrası Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji Dağı (3766mt.) eteklerinde kurulu Hakone’ye hareket. Hakone Ropeway teleferik sistemi ile Owakudani istasyonuna varış. Volkanik yapısı, manzaraları ve buharda pişirilen yumurtalarıyla ünlü bu noktadan manzara izledikten sonra Aşi Gölü’nde tekne gezintisi. Öğle yemeği sonrası Mişima tren istasyonuna gidecek ve burada dünyanın en hızlı treni olarak bilinen kurşun tren shinkansen’e bineceğiz. Yaklaşık 2 buçuk saat süren tren yolculuğundan sonra Kyoto’ya varış. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7.GÜN: KYOTO
Japon kültürünün beşiği sayılan, ülkenin en özgün şehirlerinden Kyoto şehir turu: Tokugawa Shogun’un 1603’te yaptırdığı Nijo Kalesi, Kyoto’nun en popüler tapınağı olan Kinkakuji (Golden Pavilion), İmparatorluk Sarayı, Kiyomizu Tapınağı. Öğle yemeğinden sonra çok özel bir etkinlik bizleri bekliyor: Maiko ile bir içki!  Geishalarıyla ünlü Gion semtini tanıyacağımız, konuyla ilgili bilgi edineceğimiz ve bir Maiko’dan deneyimlerini dinleyeceğimiz, son derece ilginç bir akşam geçireceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda ve otelde geceleme. 

8.GÜN: KYOTO – NARA - OSAKA
Sabah kahvaltı sonrası Japonya’nın ilk başkenti Nara’yı ziyaret edeceğiz. İlkin 8. Yy’da inşa edilmiş, dünyanın en büyük ahşap yapılarından Todaiji Tapınağı’nı görüp, huzur dolu parklarda serbest gezen yüzlerce geyik arasında dolaştıktan sonra; 3000 kadar antik, taş ve bronzdan fenerleriyle ünlü Kasuga Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Yol üzerinde öğle yemeği. Günün sonuna doğru Sagano Bambu ormanında yürüyüş yapacağız. Osaka’ya varış sonrası Osaka Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Otelde akşam yemeği ve geceleme. 

9.GÜN: OSAKA (HİROŞİMA – MİYAJİMA)
Sabah bir Japon harikası olan mermi tren shinkansen ile Hiroşima’ya yolculuk.Varışı takiben otobüsümüzle buluşma sonrası II. Dünya Savaşı sırasında atılan atom bombasının düştüğü ve günümüzde Barış Parkı olarak anılan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında kutsal kabul edilen Miyajima Adası’na feribot ile ulaşım. Japonya’nın en ünlü mabetlerinden Itsukushima ve denizde yüzer gibi duran büyük kırmızı kapı Torii görülecek yerler arasında. Tur esnasında öğle yemeği. Osaka’daki otelimize trenle geri dönüş. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Otelde geceleme.

 

10.GÜN: OSAKA – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Kore Havayolları’nın KE722 seferi ile 09:30’da Seul’a hareket ve 11.20’de varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra yerel saatle 13.50’de İstanbul’a hareket. Saat 19.40’ta İstanbul’a varış.

TOPLAM: 9 GECE / 10 GÜN 

FİYATLARIMIZ:

İki Kişilik Odada Kişi Başı    :           4250 Euro (BÜMED üyeleri)

İki Kişilik Odada Kişi Başı    :           4450 Euro (Misafir)

Tek Kişilik Oda Farkı            :              690 Euro    

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Seul/Tokyo - Osaka /Seul / İstanbul arası Kore Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Yolculuk boyunca özel otobüs ve hızlı tren Shinkansen ile ulaşım.

*Seul’de 2 gece, Tokyo’da 2 gece, Kyoto’da 2 gece, Osaka’da 2 gece 4*lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.

*6 öğle ve 8 akşam yemeği,

*Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri.

*Türkçe ve yerel rehberlik hizmetleri.

*Tüm bahşişler. (Şoför, yerel rehber ve tur lideri için bahşiş toplanmayacaktır.)

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Programda belirtilmemiş olan yemekler.

*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)

*Vize ücretleri.

*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Genel:

  • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz. 
  • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde CTC Kültür Gezileri yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  • CTC Kültür Gezileri force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir. 

Vize:

  • Gezi sırasında ziyaret edilecek her iki ülke de Türkiye Cumhuriyeti Pasaportlarına 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize uygulamamaktadır.  

Ulaşım:

  • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Kore Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz.

Konaklama:

  • Otellerinde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk