Bugezi SİCİLYA

1.GÜN 24 Ekim, Cumartesi: İSTANBUL – KATANYA – CEFALU - PALERMO
İstanbul Atatürk Havalimanında saat 04:45’te buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK1393 seferi ile 06:55’te Katanya’ya yolculuk. Yerel saatle 08.10’da Katanya’ya varış sonrası tarihi bir balıkçı kasabası olan Cefalu’ya gidiyoruz ve burada öğle yemeğimizi alıyoruz. Cefalu’yu ziyaret ettikten sonra Ada’nın en büyük kenti olan Palermo’ya hareket. Konaklama otelde.

2.GÜN 25 Ekim, Pazar: PALERMO (MONREALE)
Sabah kahvaltı sonrası Palermo’nun 7 Km. uzağında olan ve güzel vadi Conca D’ora’ya bakan Monreale’nin gezilmesi. Burada mozaikleri ile süslü 12. yüzyılda yapılmış Arap, Bizans ve Norman tarzlarının karışımı Monreale Katedrali görülecek yerler arasında. Palermo şehir turunda, Norman Krallarının hüküm sürdüğü 12. yüzyıldan kalan Kraliyet Sarayındaki zengin mozaikleri ile Arap-Norman mimari sentezinin bir mücevheri olan Capella Palatina (Palatin Şapeli) ziyaretinden sonra, San Giovanni Degli Eremiti Kilisesi, Barok dönemi Palermo'sunun kalbi olan tarihi Quatro Canti Meydanı, Pretoria Meydanı, Teatro Massimo Opera Binası gibi tarihi yapıları göreceğiz. Akşam yemeği yerel bir restoranda, konaklama otelde.

3.GÜN 26 Ekim, Pazartesi: PALERMO - ERICE – AGRIGENTO
Sabah kahvaltı sonrası Sicilya’nın batısında kalan ve Erycina Venüsü’ne adanmış tapınağı ile ün yapmış Erice kasabasına hareket. Deniz seviyesinden 800 metre yüksekteki kasabada, taş evleri, çiçekli avluları, parke taşlı sokakları ve kiklop surlarıyla, kendimizi tipik bir ortaçağ kenti içinde buluyoruz. Sonrasında Agrigento’ya devam ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesindeki Agrigento antik kenti, bir zamanlar yirmi tapınağa ev sahipliği yaparmış. Bu benzersiz "Tapınaklar Vadisi"nin en güzel örneği olan Concordia Tapınağı, Jüpiter Tapınağı, Juno Tapınağı gibi anıtlar göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.GÜN 27 Ekim, Salı: AGRIGENTO - PIAZZA ARMERINA – CATANIA
Sabah kahvaltı sonrası adanın iç taraflarına doğru ilerliyoruz ve Piazza Armerina’da, Roma döneminden kalma son derece iyi korunmuş mozaiklerinden ötürü UNESCO Tarihi Miras Listesi’ne alınmış Villa Casale’yi ziyaret ediyoruz. Rotamız üzerinde alacağımız öğle yemeği sonrasında Catania’ya hareket. Panoramik tur: Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Piazza Repubblica, Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN 28 Ekim, Çarşamba: KATANYA (ETNA – TAORMINA)
Sabah erken saatlerde Etna Yanardağı’na hareket. Yüksekliği 3.345 m., yüzölçümü 1250 km² olan Etna Yanardağı, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanıdır. 1800 m. yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Öğleden sonra Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’yı ziyaret edeceğiz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezecek ve daha sonra Yunan – Roma stilindeki tiyatroyu göreceğiz. Otelde konaklama.

6.GÜN 29 Ekim, Perşembe: KATANYA (SYRACUSA- NOTO)
Sabah mehşur matematikçi Arşimed'in kenti Siracusa gezisi: Neapolis Tepesindeki Yunan Tiyatrosu, Roma Amfitiyatrosu, Dionisos'un Kulakları Mağarası, "latomia" denilen taş ocakları, Nymphe (Su Perisi) Pınarı Mağarası ve Ortygia Yarımadasında bulunan Apollo Tapınağı. Öğle yemeği sonrası Siracusa'nın güneyinde bulunan ve Barok stilinin bir pırlantası olan Noto kasabasına hareket. 1693 büyük depreminde tamamen yerle bir olduktan sonra 18. yüzyılda tekrar inşa edilmiş olan şehirde Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve ana meydan görülecek yerler arasında. Akşam yemeği yerel restoranda ve otelde konaklama.

7.GÜN 30 Ekim, Cuma: KATANYA- İSTANBUL
Sabah saatlerinde Katanya Havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK1394 seferi ile 09:05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12.25’de İstanbul’a varış.

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1250 Euro (BÜMED ÜYELERİ)
İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1400 Euro (MİSAFİR)
Tek Yatak Farkı: 220 Euro / 250 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul / Katania / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Palermo’da 2 gece, Agrigento’da 1 gece, Catania’da 3 gece, merkezi 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
* Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım,
* Belirtilen tüm turlar ve müze girişleri,
* Üç akşam yemeği ve iki öğle,
* CTC Turizm rehberlik hizmetleri,
* Seyahat sigortası,
* KDV.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
*İtalya Schengen vize ücreti. (Gerekli evraklar sağlandığı takdirde acentamız Schengen vizesi almak için sizin yerinize konsolosluk veya elçiliğe başvuruda bulunabilir.)
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk