Zaandam Gemisi ile ALASKA

ZAANDAM GEMİSİYLE  ALASKA KEŞFİ
Vancouver (2) – Ketchikan – Juneau – Skagway–Buzul Körfezi – Seward –
Anchorage (1) – Mc Kinley(Tren turu) – Denali (2) – Fairbanks (1 ) - Seattle

01. Gün           İSTANBUL – TORONTO- VANCOUVER
23 Haz 17       Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Kanada Havayolları kontuarı önünde 09.00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 11.15’de Kanada Havayolların AC 811 sefer sayılı uçuşu ile Toronto’ya hareket. Yerel saat ile 14.45’de Toronto’ya varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında saat 17.15’da Kanada Havayollarının AC 121 sefer sayılı Vancouver ’a uçuş. Yerel saat ile 19.10’da Vancouver’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

02. Gün           VANCOUVER
24 Haz 17       Sabah serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Vancouver şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında yaklaşık 1000 hektar üzerine kurulmuş olan Stanley Parkını, Lions Gate köprüsünü, Gastown’u, Çin mahallesini gördükten sonra Granville Island pazarında alışveriş için vaktimiz olacak. Geceleme otelimizde.

03. Gün           VANCOUVER – GEMİ
25 Haz 17       Sabah otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Vancouver limanına transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 16.30 itibari ile demir alacaktır.

04. Gün           GEMİDE
26 Haz 17 Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyen misafirler sabah saatlerinde geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

05. Gün           KETCHIKAN
27 Haz 17       Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Ketchikan limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği Ketchikan & Potlach Park turuna katılabilirler. Duruma bağlı olarak turun son kısmında Amerikan Arması’nın sembolü Alaska Kartallarını ve baykuşları yuvalarında gözlemleme şansı bulabilirsiniz. Tur sonunda Ketchikan Creek Street’te yürüyüş turu. Gemimiz 15.00’de limandan ayrılacaktır.

06. Gün           JUNEAU
28 Haz 17       Gemimiz yerel saat ile sabah 10.00’da Juneau limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Juneau’dan Mendenhal buzulu ve balina izleme turuna katılabilirler. Buzuldan sonra bineceğimiz teknede Stephen Fiyordu çevresinde deniz aslanları, liman fokları, kartalları gözlemledikten sonra turun olmazsa olmazı kambur balinaları göreceğiz. Mevsimsel göçleri sırasında Juneau çevresindeki koylarda toplanan kambur balinalar doğum yapacakları Hawaii sahillerine gitmeden önce burada konaklamaktadırlar. Gemimiz 21.00’de limandan ayrılacaktır.

07. Gün           SKAGWAY
29 Haz 17       Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Juneau limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Skagway White Pass Yukon tren turuna katılabilirler. Skagway klasik bir Amerikan taşra kentidir. Bu kentin, en büyük ve en işlek caddesine Broadway adı verilmiştir. Gemimiz 21.00 de limandan ayrılacaktır.

08. Gün           BUZUL KÖRFEZİNDEKİ ULUSAL PARK
30 Haz 17       Gemimiz yerel saat ile sabah 06.00’da Ulusal Buzul Parkı’na varacaktır. Seyir halinde izlenecek bu bölge Alaska turlarının en güzel manzarasına sahip Buzul körfezindeki ulusal parkını barındırmaktadır.  UNESCO tarafından Dünya mirası kabul edilen devasa masif buzulların kimi zaman büyük bir çatırtı ile kopup denize düşüşünü izleyebilirsiniz.  

09.Gün           COLLEGE FİYORDU VE BUZULU
1 Tem 17      Gemimiz sabah 06:00 College Fiyordu ve Buzulu bölgesine varacaktır. Prince William Sound kuzeybatı köşesinde 1899 bir araştırma gezisi sırasında keşfedilen, muhteşem College Fjord ve buzullarının ilk Majesteleri kendi gözlerimle üniversite profesörleri tarafından prestijli dağ kıyısı okulları adını almıştır.

College Fiyord sığsular buzulları Dünya’nın en büyük buz kütlesine sahiptir Etrafında muhteşem göz alabildiğince karlarla kaplı dağlar vardır.

10. Gün           SEWARD - ANCHORAGE
02 Tem 17      Gemimiz sabah 06.00’da Seward limanına varış yapacak. Check out işlemlerinden sonra bizleri bekleyen trenimiz ile Turnagain Arm suyolu manzarası eşliğinde Anchorage’a hareket. Anchorage istasyonuna vardıktan sonra özel aracımız ile West Mark Anchorage oteline transfer ve otele yerleşme. Arzu edenler ekstra düzenlenecek turlara iştirak edebilirler.  Geceleme otelimizde.

11. Gün           ANCHORAGE – MCKINLEY – DENALI
03 Tem 17  Check Out işlemlerinden sonra bizleri bekleyen üstü cam kaplı trenimiz Denali’ye hareket. Tren ile yapacağımız bu seyahat boyunca Mc Kinley dağının muhteşem doğasını ve manzarasını keşfedeceğiz. Denali istasyonuna vardıktan sonra özel aracımız ile 2 gece konaklayacağınız dağ oteline yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler ekstra düzenlenecek turlara iştirak edebilirler.  Geceleme otelimizde.

12. Gün           DENALI
04 Tem 17      Dünyaca ünlü Ulusal Denali Parkı ve unutulmaz Tundra turu için sabah otelimizden ayrılıyoruz. Doğa tarihi uzmanları ile başlayacak olup turda bölgenin florası, coğrafik yapısı, burada yaşayan canlı türleri ve bitkileri konusunda bilgi alacağız. Ara öğünümüz tur esnasında ücretsiz olarak verilecektir. Arzu edenler birbirinden ilginç ve keyifli ekstra turlara iştirak edebilirler.  

13. Gün           DENALI – FAIRBANKS
05 Tem 17      Sabah otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsle Alaska’nın en büyük ikinci şehri Fairbanks’a hareket. Altın avcılarının ve madencilerin 1900’lü yılların başında gelip yerleştiği bu şehir Alaska turlarının en gözde mekanı olmasının yanısıra bölgenin iki önemli nehri olan Chenna ve Thanna’ya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu nehirlerde yandan çarklı buharla çalışan teknelerle gezinti yapılacaktır. Daha sonra otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

14.Gün            FAIRBANKS - SEATTLE
06 Tem 17      Sabah otelimizden Fairbanks havalimanına transfer. Alaska Air’in 126 nolu seferi ile Seattle’a 06:30 da hareket ve yerel saat ile 11:10 da varış. Burada yapılacak bir aktarma ile Lufthansa havayollarının LH 491 ile Frankfurt a 14.00’da hareket ve geceleme uçakta.

15. Gün           FRANKFURT - ISTANBUL
07 Tem 17      Yerel saat ile 08:40 de Frankfurt’a varış. Burada yapılacak aktarma ile Lufthansa’nın LH 1300 sefer sayısı ile saat 12:55’de İstanbul a hareket ve 16:50’de varış. Turumuzun sonu.

KABİN

KABİN TİPİ

MİSAFİR

BÜMED ÜYE

L

İÇ

3649 Euro

3399 Euro

E

DIŞ

3849 Euro

3599 Euro

B

BALKONLU

4749 Euro

4449 Euro

SA

SUİTE

5589 Euro

5289 Euro

 

 

 

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 5* Zaandam Gemisi’nde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
* Kanada ve Lufthansa Havayolları ile İstanbul –Vancouver // Seattle – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti.
* Alaska Air ile Fairbanks’den Seattle arası ekonomi sınıf uçuş. 
(Bagaj ücreti ekstradır. Parça başı 25 USD ödenir.   Alaska Air bileti tur satılınca kesilir ve iadesi yoktur.) *Havalimanı ve Liman vergileri(Euro 950.-)
* Vancouver’da 2 gece 1.Sınıf otelde oda bazında konaklama
* Anchorage’dan Denali arası panoramik camlı tren ile yolculuk.
* Denali’de Tundra turu
* Denali’de tekne gezisi
* 1 Gece Anchorage’da konaklama
* 2 Gece Denali konaklama
* 1 Gece Fairbanks de konaklama
* Programda belirtilen transferler
* Tecrübeli rehberlik hizmeti. (Grup 20 Kişi olduğu takdirde) 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Vize ücreti. (Bu tur için ABD ve Kanada vizeleri gerekmektedir.)
* Yurt Dışı Çıkış Fonu

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk