Bir Kış Masalı: ESKİŞEHİR

BUgezi ile eski ile yeniyi, tarih ile modern zamanı birleştiren şehre bir kış yolculuğuna davetlisiniz...

Bir Kış Masalı : Eskişehir
 

Tarihi konakları, parkları, genç nüfusu, şehrin vazgeçilmezi Porsuk Çayı, keyifli gece hayatı, tarih boyunca farklı kültürlerin etkisinde gelişen mutfağı ile Eskişehir, hızlı tren ile artık daha yakın.

Devrim Arabası, Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Osmanlı Evi, Lületaşı Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Şelale Park,Atatürk ve Kültür Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi, Porsuk Çayı 

Tarih : 17 – 18 Ocak 2015 

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon:
0212 359 58 13 Tuba Taşyürek
0212 359 58 35 Elif Sobacı
0212 359 58 20 Emine Çavak
uye@bumed.org.tr


17 Ocak Cumartesi
07:15’te Pendik istasyonunda buluştuktan sonra 7:30 treni ile Eskişehir’e hareket.  10.01’de rehberimiz tarafından karşılanma ve günlük tur için özel araç ile tren garından hareket. İçerisinde Sualtı Dünyası, Kalyon Tipi Gemi, Masal Şatosu bulunan Bilim Kültür ve Sanat Parkı gezisi. Tur aracı ile parktan hareketle, set menü öğle yemeğini alacağımız restorana yöneliyoruz. Odunpazarı mevkiinde 1525 yılı yapımlı Kurşunlu Camii Külliyesi ve dünyada tek olan Lületaşı Müzesi gezisi. Odunpazarı sokakları arasında yürüyüşle, Atlıhan El Sanatları Çarşısı’na varış ve alışveriş için serbest zaman. Devamında kısa bir yürüyüş ile Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Kent Belleği Müzesi gezisi.  Aynı yapı topluluğu içerisinde Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi gezisi. Müze önünden tur aracımızla yakın mesafede bulunan otelimize yöneliyoruz. Konaklama için tercihimiz ise bu sene faaliyet göstermeye başlayan, Odunpazarı içerisinde butik hizmet veren Firuze Konak Butik Otel. Akşam yemeği için Porsuk Çayı kenarında sıralanmış kafelerden birini ya da Haller Gençlik Merkezi’ndeki şarap evlerini tercih edebilirsiniz.

18 Ocak Pazar
Sabah otelde keyifli bir kahvaltının ardından şehri keşfetmeye devam ediyoruz . Şehrin doğusunda, yapay plajının da bulunduğu Kentpark gezisi ve sabah kahvesi için serbest zaman. Türkiye’nin ilk ve son Türk otomobilinin üretildiği “Devrim Arabası” nı görmek için TÜLOMSAŞ fabrikasına giriş. Teknolojik donanımı ile tekrar ziyarete açılan Eti Arkeoloji Müzesi gezisi. Atatürk Bulvarı Çibörek Evi Restoran’ da yöresel öğle yemeği. Şehir merkezi Köprübaşı’nda araçtan inip İsmet İnönü Caddesi, Adalar Sahil Bulvarı ve Barlar Sokağında yürüyüş. Yürüyüşün devamında günün son gezisi bir dönemlerin yaş sebze meyve hali Haller Gençlik Merkezi’ne. 16:01 treni ile Eskişehir Gar’ından trenle hareket, 18:27’de İstanbul’a varış.
Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere…
Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.

TURUN FİYATI
Üye : 395 TL / iki kişilik odada kişibaşı
Misafir : 445 TL / iki kişilik odada kişibaşı
Tek kişilik oda konaklama farkı : 75 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;
- Odun Pazarı bölgesindeki tarihi konaklardan restore edilip butik otel olarak işletilen Firuze Konak Butik Oteli’nde bir gece oda&kahvaltı konaklama
- Tren bileti
- Özel araç ile programda belirtilen turlar
- 2 öğle yemeği
- Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Profesyonel rehberlik hizmeti
- TÜRSAB seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar
- Akşam yemeği
- Dahil olan yemeklerdeki içecekler
- Kişisel harcamalar

NOT:
*30 Aralık tarihine kadar ücretsiz iptal yapılabilmektedir. 30 Aralık’tan sonra yapılacak iptallerde tur ücretinin %50’si iade edilebilir.  

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk