BUgezi CANADA

16 - 28 Eylül 2015
Tur Lideri: Reşit Berker Enhoş 

1.GÜN 16 Eylül, Çarşamba:  İSTANBUL –  TORONTO

Saat 08.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Air Canada kontuarı önünde buluşma. AC811 seferi ile saat 10:55’te Toronto’ya uçuş ve yerel saatle 14.55’te varış. Havaalanında karşılanma sonrası Panoramik şehir turu. Çin Mahallesi, Harbourfront, Finans merkezinin görkemli gökdelenleri, çok amaçlı spor kompleksi etkileyici Skydome binası görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 2.GÜN 17 Eylül, Perşembe: TORONTO (NIAGARA ŞELALELERİ)

Sabah kahvaltı sonrası Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek, dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri’ne varış.  Şelalelerin kıyısında yürüyüş yapabilmeniz için serbest zaman sonrası Maid of the Mist adlı tekne ile şelalenin altına kadar gidebileceğimiz bir gezi yapacağız. Tekne turu ardından öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında bölgenin en yüksek yapısı Skylon Tower’a çıkıyoruz ve inanılmaz Niagara manzarasını seyrediyoruz. Dönüş yolunda 19.yy’a ait mimari eserlere sahip Niagara-on-the-lake’ten geçerek Toronto’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelde. 

3.GÜN 18 Eylül, Cuma: TORONTO – THOUSAND ISLANDS – OTTOWA

Sabah kahvaltı sonrası Rockport’a hareket ediyoruz. Dört saatlik rahat bir yolculuk sonrası Rockport’a varış ve iskelede bizi bekleyen Triple Decker tekne ile “Bin Adalar” adı verilen bu muhteşem coğrafyayı yaklaşık iki saat nehir üzerinden izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi Rockport’ta alıp, iki saatlik bir yolculuk sonrası Ottowa’ya varacağız. Ottowa’da kısa bir panoramik gezi yaparak Parliament Hill başta olmak üzere şehrin önemli yapılarını görecek ve otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelde.  

 4.GÜN 19 Eylül, Cumartesi: OTTOWA - QUEBEC

Sabah kahvaltı sonrasında Kanada Uygarlık Müzesi’ni gezeceğiz. Sonrasında Quebec’e doğru yola çıkıyoruz. Ontario manzaraları eşliğinde yapacağımız rahat yolculuk sonrası Quebec’e varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi Vieux Quebec Mahallesi’ndeki yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.

 5.GÜN 20 Eylül, Pazar: QUEBEC - MONTREAL

Sabah kahvaltı sonrası Kanada’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olan ve Avrupa atmosferi taşıyan Qubec şehrinin keşfi: Şehrin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Chateau Frontenac, Parlamento Binası, günümüzde halk aktiviteleri – spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759’da savaş alanı olan Abraham Parkı, şehir surları ile Grande Allee’yi birleştiren kale (La Citadelle) ve Place Royal Meydanı görülecek yerler arasında. Öğleden sonra Montreal’e hareket. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.

 6.GÜN 21 Eylül, Pazartesi: MONTREAL

Sabah kahvaltı sonrası Amerika’daki dört büyük ekosistemi tanıyacağımız, ekosistemi tanıyacağımız, eşi benzeri olmayan konsepti ile Biodome’un gezilmesi ardından 1976 Yaz Olimpiyatları için inşa edilen Olimpiyat Stadının şaşırtıcı eğik kulesinden nefes kesen Montreal manzarasını izleyeceğiz. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine Caddesi’nde gezintinin ardından, 17.yy’a ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux Montreal’in ve Jean Talon pazarının keşfi.  Konaklama otelde.

7.GÜN 22 Eylül, Salı: MONTREAL – CALGARY - BANFF

Sabah kahvaltı sonrası havaalanına transfer ve 08.35’te Air Canada Havayolları’nın AC165 seferi ile Calgary’e uçuş. Yerel saatle 11.19’da varış. Havaalanında karşılanma sonrası Banff’a hareket. Bugün Kanada'nın ilk ulusal parkı olan Banff Ulusal Parkı'nı geziyoruz. Banff şehri, Tünel dağı,  muhteşem manzarası ile Banff Springs Hotel, yemyeşil bir alanın içinde peribacaları benzeri yükselen kaya formasyonu olan the Hoodoos gözlem noktasından görebiliyoruz. Johnston Kanyonu, Bow nehri ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


8.GÜN 23 Eylül, Çarşamba: BANFF – KAMLOOPS

Sabah kahvaltı sonrası yolculuğumuzun en uzun ve en keyifli yolculuklarından birini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Kuzey Amerika’nın en uzun dağ sistemi olan Rocky Dağları’ndan başlayacak yolculuğumuzda 1 numaralı otoyolu takip ederek Kootenays ve güzel doğal parklardan geçerek öürlük manzaraları seyredeceğiz. Yolumuz üzerinde göreceğimiz yerler arasında Lake Louise, Golden, Revelstoke ve Salmon Arm gelmekte. Gün içinde hem uygun noktalarda fotoğraf molaları verilecek, hem de Mount Revelstoke Ulusal Parkında Giant Cedar yolunda yürüyüş yapacağız. Kamloops’a varış ve otele yerleşme.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

9.GÜN 24 Eylül, Perşembe: KAMLOOPS - WHISTLER

Sabah kahvaltı sonrası Rocky Dağları üzerinen Batı Kanada geçişimiz devam ediyoruz. İlk önce Kamloops Lake Lookout’taki panorama noktasından manzara izliyoruz. Sonrasında kürk ticaretinde önemli bir nokta olan tarihi Cache Creek’ten geçiyoruz. Kireçtaşı oluşumu tepeleriyle ünlü Marble Canyon Parkı bir sonraki durağımız. Pemberton adlı yerleşimden geçtikten sonra 2010 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış olan Whistler’daki otelimize varış.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

10.GÜN 25 Eylül, Cuma:  WHISTLER – VANCOUVER

Sabah kahvaltı sonrası Batı Kanada geçişimizin son etabı olan kısa mesafeyi kat ettikten sonra Vancouver’a varış.   Sonrasında Vancouver şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kuzey Parkı ve içindeki her yıl binlerce turist tarafında ziyaret edilen Capilano çelik asma köprüsünü ziyaret edeceğiz. Sonrasında çiçek bahçelerine ev sahipliği yapan Stanley Parkı, Lions Gate asma köprüsü, Çin Mahallesi, Kanada meydanı, Kraliçe Elizabeth Parkı göreceğimiz yerler arasındadır.

11.GÜN 26 Eylül, Cumartesi:  VANCOUVER (VICTORIA)

Sabah kahvaltı sonrası British Columbia’nın bölgesel başkenti olan Victoria’ya günübirlik bir gezi yapacağız. Otobüs yolculuğu ve feribot geçişi ile ulaşacağımız Vancouver Adası üzerinde kurulmuş olan bahçe şehir diye adlandırılan Victoria’da yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Royal British Columbia Museum, Kraliçe Victoria Heykeli, Fisgard Feneri, Empress Oteli, Paralamento Binası, Christ Church Katedrali ve Butchart Bahçeleri gelmekte. Öğleden sonra Vancouver’a geri dönüş. Yerel restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.

12.GÜN 27 Eylül, Pazar:  VANCOUVER – TORONTO – İSTANBUL

Sabah erken saatte havalimanına transfer oluyoruz. Air Canada Havayolları’nın AC108 seferi ile 07.00’de Toronto’ya hareket. Yerel saat ile 14.22’de Toronto’ya varış. Burada yapılacak aktarma sonrası Air Canada Havayolları’nın AC810 seferi ile 16.25’te İstanbul’a hareket.

13.GÜN 28 EYLÜL, PAZARTESİ: İSTANBUL

Saat 09.25’te İstanbul’a varış.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk