Kuzey Avrupa'nın Benzersiz Coğrafyası: İSKANDİNAVYA
Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

1 Temmuz, Cuma: İSTANBUL – KOPENHAG
Saat 18.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 20.00’de Türk Hava Yollarına ait TK1787 sefer sayılı uçuşla Kopenhag’a hareket. Saat 22.20’de varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde konaklama.   

2 Temmuz, Cumartesi: KOPENHAG
Sabah kahvaltı sonrası Kopenhag panoramik şehir gezisini gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Kraliçe ve ailesinin yaşadığı Amelienborg Sarayı, Mermer Kilise, Gefion Çeşmesi, Carlsberg Müzesi, Kraliyet Tiyatrosu, Deniz Kızı Heykeli, kanallar yöresi, Danimarka Parlamentosu’nun bulunduğu Christianborg Sarayı görülecek yerler arasında. Öğleden sonra Sheakespeare'in Hamleti ile ölümsüzleşmiş olan UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Kronborg Kalesi ve Louisiana Modern Sanatlar Müzesi gezileri. Şehre geri döndükten sonra akşam yemeğimizi dünyanın ilk eğlence parklarından olan Tivoli’deki bir restoranda alacağız.   Otelde konaklama.

3 Temmuz, Pazar: KOPENHAG – DFDS GEMİSİ (OSLO)
Sabah kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Roskilde Katedrali ziyaret edilecek ve kısa bir kanal turu yapılacak. Saat 17:00’da gemi ile Oslo’ya hareket. Gemide akşam yemeği ve konaklama. (Gemiye biniş işlemleri esnasında bavullarımız kargo bölümüne alınacaktır. Ertesi sabaha kadar ihtiyacınız olan zaruri eşyanızı bir gün önceden sırt çantasına koyup hazır etmenizi önemle tavsiye ederiz.)

4 Temmuz Pazartesi: OSLO
Sabah gemide alacağımız kahvaltı sonrasında Oslo’ya varış ve gemiden çıkış işlemleri.  Panoramik Oslo şehir gezisi: Akershus Kalesi ve çevresi, şehir merkezi, Belediye Sarayı, Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Nobel Enstitüsü, Vigeland Heykeller Parkı, Holmenkollen Kayak Merkezi görülecek yerler arasında. Panoramik tur sonrasında Bygdoy Yarımadası’nda Viking Gemileri, Kon-Tiki ve Fram müzelerini ziyaret edeceğiz. Ayrıca Edvard Munch’un Çığlık adlı ünlü tablosuna ev sahipliği yapan Ulusal Galeri’de serbest olarak gezilecektir. Otelde konaklama.

5 Temmuz, Salı: OSLO – BALESTRAND (402 km / yaklaşık 7 saat)
Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde fiyortları ile meşhur Balestrand’a hareket. Yol üzerinde kış sporları merkezi Geilo’da mola veriyoruz ve Geilo’dan trenle Myrdal’a hareket. Myrdal’dan dünyanın en ilginç tren yolculuğu ile Flam’a hareket. Flam’da serbest zaman ve Balestrand’a doğru yola çıkış. Balestrand’a varış sonrası otelde akşam yemeği ve konaklama.

6 Temmuz, Çarşamba:  BALESTRAND – BERGEN (209 km / yaklaşık 5 saat)
Sabah kahvaltı sonrası Bergen’e hareket. 12. yüzyıldan kalan ve Norveç’in en iyi korunmuş ahşap kiliselerinden biri olan Borgund Kilisesi’ni ziyaret. Flam’a hareket ve Flam’da serbest zaman. Feribotla Flam – Gudvangen arası eşsiz bir fiyort yolculuğu. Gudvangen’den hareketle Voss Kasabası üzerinden kartpostal güzelliğindeki Bergen’e varış. Otelde konaklama.

7 Temmuz, Perşembe: BERGEN
Sabah kahvaltı sonrası Bergen’de panoramik şehir turu: Hansa Birliği’nin ahşap binaları, Bergen Sanat Müzesi, Azize Meryem Kilisesi, balık ve çiçek pazarları. Gün içerisinde aynı zamanda Hansa Birliği Müzesi gezilecektir.  Öğleden sonra Bergen’de serbest zaman. Otelde konaklama.

8 Temmuz, Cuma: BERGEN - STOCKHOLM
Sabah kahvaltı sonrası ünlü besteci Edvard Grieg’in evini ziyaret edeceğiz. Öğlen havalimanına transfer. Norwegian Havayolları’nın DY4140 seferi ile saat 15.00’da Stockholm’e hareket ve saat 16.20’de varış.  Panoramik Stockholm şehir gezisi: Belediye Sarayı, Stockholm Eski Kent (Gamla Stan) ve Djurgarten. Otelde konaklama.

9 Temmuz, Cumartesi: STOCKHOLM
Sabah kahvaltı sonrası UNESCO’nun tarihi miras listesindeki İsveç kraliyet ailesinin özel konutu olan Drottningholm Sarayı’nı gezeceğiz. Şehir merkezine dönüşte ünlü Vasa Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Alacağımız akşam yemeği sonrasında otelde konaklama.

10 Temmuz, Pazar: STOCKHOLM - İSTANBUL
Sabah saatleri serbest. Öğleden sonra havaalanına transfer ve saat 18.15’te TK1796 sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22.45’te İstanbul’a varış.

FİYATLARIMIZ:
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  2375 Euro (BÜMED ÜYELERİ)
İki Kişilik Odada Kişi Başı:  2495 Euro (MİSAFİR)
Tek Yatak Farkı: 580 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul Atatürk / Kopenhag - Stockholm / İstanbul Atatürk arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Bergen – Stockholm arası Norwegian Havayolları ile tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Kopenhag’da 1 gece, Oslo’da 1 gece, Balestrand’da 1 gece, Bergen’de 2 gece ve Stockholm’de 2 gece merkezi 3 ve 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
* Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım,
* Belirtilen tüm turlar ve müze girişleri, (Tivoli Parkı, Kronborg Kalesi, Louisiana Modern Sanatlar Müzesi, Roskilde Katedrali, Kopenhag Kanal Turu, Oslo Ulusal Galerisi, Viking Gemileri Müzesi, Kon-Tiki Müzesi, Fram Müzesi, Borgund Kilisesi, Hansa Birliği Müzesi, Edvard Grieg Evi, Drottningholm Sarayı ve Vasa Müzesi)
*DFDS Gemisinde 1 gece dış kabin konaklaması,
*Geilo – Myrdal arası tren yolculuğu,
*Myrdal – Flam arası dağ treni bileti,
* Flam – Gudvangen arası tekne ile fiyort turu,
* Dört akşam yemeği,
* CTC Turizm rehberlik hizmetleri,
* Seyahat sigortası,
* KDV.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kuru temizleme v.b)
*Schengen vize ücreti. 
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk