Gerçek Sen'i bulma yolunda Kişisel Stil

“Kimse durup dururken stil sahibi olmalıyım demez. Bu ihtiyacın arkasında mutlaka hayatlarında gerçekleştirmek istedikleri başka bir hedef vardır. Bunun için bir değişim geçirmeniz gerektiğini hissedersiniz ve görünüşünüz ilk adımdır. Bunun yolunu öğrenmeye ne dersiniz?”
                                                                                                                  Zeynep Erkan
                                                                                                                  Stil ve Yaşam Koçu

Eğitimin Amacı
Stilin sadece moda ve dış görünüşle ilgili olmadığını, kişinin profesyonel, sosyal ya da özel hayatındaki hedeflerini gerçekleştirmesinde kullanabileceği araçlardan biri olduğunu ve bunu stratejisinin bir parçası olarak nasıl kullanabileceğini gösterirken, kişisel stili hayata geçirmek için gereken vizyon ve teknik bilgilerin aktarımı.

Eğitimin İçeriği
1. Kişisel hedef belirleme ve stilin hedefleri gerçekleştirmede etkisi nedir?
2. Kişisel stil analizi nasıl yapılır?
3. Kişisel stilin kariyer basamaklarını tırmanırken rolü nedir?
4. Kişisel stil sosyal statüyü nasıl etkiler?
5. Özel hayattaki hedeflerde kişisel stilin etkisi nedir?
6. Farklı stillerin tanım ve gardropları.
7. Kendi stiline göre lookbook oluşturma.
8. Stili oluştururken gerekli teknik bilgiler (vücut tipi, renk analizi, vs.)
9. Kapsül gardrop nedir? Mevsimlere göre kapsül gardroplar.
10. Alışverişin püf noktaları.

Eğitimin Hedef Kitlesi

Profesyonel Amaçlar:
1. Profesyonel imajını yenilemek isteyenler.
2. Terfi isteyenler.
3. Yeni bir pozisyona adaptasyon sürecinde olanlar
4. İş dünyasına yeni girenler

Kişisel Amaçlar:
1. Stiliyle farkedilmek isteyenler.
2. Kişisel değişimin dıştan da desteklenmesi gerektiğine inananlar.
3. Yeni kilo değişiklikleri yaşamış olanlar.
4. Evlenme, boşanma gibi bir süreçte ya da ertesinde olanlar.
5. Giyim, alışveriş konularına daha iyi hakim olmak ve bu süreçleri en kısa zamanda, en üst verimi sağlayarak geçirmek isteyenler.

Kurs Akışı

1.Hafta
Kişisel stilin, kişisel gelişimin parçası olması ve önemi anlatılır. Hedef ve hedefin nasıl gerçekleştirileceğinin belirlenmesinde kullanılan teknikler paylaşılır. Katılımcılardan bir sonraki derse gelirken hedeflerini belirlemeleri istenir.

2.Hafta
Farklı stiller ve bunların hangi hedefler için uygun oldukları paylaşılır. Her stile uygun kapsül gardrop örnekleri verilir. Katılımcılardan bir sonraki derse gelirken hedeflerine uygun stile karar vermeleri istenir.

3.Hafta
Katılımcıların kendileri için belirledikleri stillere uygun lookbook çalışması yapılır. Her çalışma tek tek değerlendirilir, yönlendirmelerde bulunulur.

4.Hafta
Vücut tipine göre giyim kuralları örneklerle paylaşılır. Katılımcılardan vücut tiplerini, avantaj ve dezavantajlarını belirlemeleri istenir. Sınıfta yer alan kıyafetlerle farklı vücut tiplerine göre kombinler yapılarak tartışılır.

5.Hafta
Renk analizi nasıl yapılır? Renkler nasıl kombinlenir? Renklerin anlamları ve etkileri nelerdir? Katılımcılardan birbirlerinin renk analizi yapmaları istenir.

6.Hafta
Kapsül gardrop ve faydaları anlatılır. Mevsimlere göre kapsül gardroplar gösterilir. Gardrop detoks nasıl yapılır anlatıldıktan sonra katılımcılardan kendi belirledikleri stillerine ve gardrop eksiklerine göre alış veriş listesi oluşturmaları istenir. Alış veriş tüyoları verilir.


Saat:19.00 – 21.00
Süre:6 hafta 
Gün:Pazartesi

Katılım bedeli
Üye:850 TL
Misafir:1.000 TL

Zeynep Erkan ’98 GERÇEK/SEN markası altında verdiği stil danışmanlığı hizmetiyle müşterilerinin içindeki gerçek “ben”i ortaya çıkarmayı ve hedeflerini gerçekleştirme yolunda onlara destek vermeyi amaçlıyor. Çünkü “gerçekseniz” daha güzel ve daha verimli olduğunuza inanıyor. Birebir çalıştığı kişisel müşterilerin yanı sıra kurumsal stil ve trend eğitimleri veriyor. 10 yıllık pazarlama iletişimi kariyerinin ardından moda markalarına verdiği marka danışmanlığı yanı sıra moda yazarlığı ve fotoğraf styling’i de sunduğu hizmetler arasında.

6 yıldır İstanbul Moda Akademisi'nde moda yönetimi, styling, moda iletişimi ve medya, görsel mağazacılık ve vitrin tasarımı sertifika programlarında eğitmenlik, stil danışmanlığı sertifika programında ana eğitmenlik yapıyor.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk