Öpünce Geçmeyen Uflar Için Ilkyardım

Eğitimin Amacı:

Bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek en ufak kaza bile doğal olarak ebeveynlerin kâbusudur. Ne yazık ki, böyle bir durumla karşı karşıyayken çaresiz kalmak, paniğe kapılıp geç tepki vermek, hatta istemeyerek yanlış bir şeyler yapmak mümkün olabilmektedir.

Ne kadar dikkatli ve bilinçli olursanız olun çocuğunuzun başına gelebilecek tüm kazalardan onu korumanız çok zor. Ancak kaza durumunda doğru ilkyardım uygulamalarını yapabilirseniz ciddi yaralanmaları ve hayati tehlikeleri önleyebilir, çocuğunuzun kolayca iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Doğru şeyleri yapabilmek yalnızca bunları bilmek ile mümkün olduğuna göre, Öpünce Geçmeyen Uflar için hangi ilkyardım uygulamalarını yapabileceğinizi önceden biliyor olmak, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kendinizden emin ve çabuk hareket edebilmenizi sağlar; ki bunlar, ilkyardım uygulamalarında hayati önem taşımaktadır.

Katılımcı Profili:

Anneler ve babalar, potansiyel anneler ve babalar, bebek ve çocuk bakıcıları, öğretmenler, bebekler ve çocuklarla baş başa kalan tüm yetişkinler. 

Eğitim Sonunda Edineceğiniz Bilgi ve Beceriler:

Bebekleri ve çocukları kazalara karşı koruyabilme ve onlar için güvenli bir çevre oluşturma konusunda farkındalık kazanabilme,

Doğru bilinen yanlışlardan kurtularak yerlerine bilimsel doğruları koyabilme,

İlkyardımın temel uygulamalarını öğrenip, bunları doğru zamanda doğru şekilde uygulayabilme,

İnsan vücudunu tanıyarak yaşamsal bulguların kontrolünü yapıp izleyebilme,

Acil durumlar karşısında hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülebilmesinin sağlanması, durumun kötüleşmesinin önlenmesi ve iyileşmenin kolaylaştırılması için gerekli olan ilkyardım bilgilerini öğrenme ve uygulama becerisi kazanabilme.


Tarih:
10 Şubat2018
Gün:  Cumartesi
Saat: 15.00 - 18.00
Süre: 1 Gün

 

Eğitmen: Deniz Karadeniz Sezgün  

1981 yılında Bursa’da doğan Deniz Karadeniz Sezgün, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezunu oldu. Üniversite eğitimi ile eş zamanlı ÇDD Yaratıcı Drama Liderlik Programını tamamladı.   

Profesyonel iş yaşamına 2005 yılında Abdi İbrahim İlaç Firması’nda adım atan Deniz Karadeniz Sezgün, 2008 yılında drama ve dil eğitimleri almak üzere İngiltere’ye gitti. Türkiye’ye dönünce Numil Gıda’nın Bebelac markasında satış, Sifar İlaçları’nın New Life markasında pazarlama departmanlarında çalıştı. Üç yıl süreyle gıda takviyelerinden sorumlu ürün müdürü olarak görev yaptı.  

Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticiler için Pazarlama, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Profesyonel İşletme Yönetimi ve Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk programlarını tamamladı. Gerek öğrencilik gerek çalışma yaşamı boyunca pek çok yetkinlik gelişimi, drama ve tiyatro eğitimine katıldı. Tiyatro oyunlarında rol aldı. Oyuncu Arkadaşlar ekibinde Fütursuz Doğaçlama performanslarını sergilemeye devam etmektedir.   

Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitmeni ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan Deniz Karadeniz Sezgün, ilkyardım ve iş güvenliği eğitimlerinin yanı sıra yetişkinlere ve çocuklara özel yetkinlik gelişimi eğitimleri de vermektedir. Bunun yanında aylık yayınlanan Country Life Dergisi’nde Öpünce Geçmeyen Uflar için İlkyardım köşesini yazmaktadır.

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk