Vokal Eğitimi; Toplu ve Solo Şarkı Söyleme

"Şarkı söylemeyi seviyorum ama sesimi nasıl kullanacağımı bilmiyorum." ya da "dost meclislerinde amatör olarak söylüyorum ama bir adım daha ilerlemek, sesimin sınırlarını fark etmek, genişletmek istiyorum." diyenler için bir çalışma.

Temel nefes, vokal egzersizlerini yaparak başlayacağımız dersler, toplu ve solo söyleyişleri temel alacağımız bir müfredatla ilerleyecek. Sekiz hafta sürecek bu derslerin amacı; herkesin tek tek solo şarkı söyleyebilecek cesaret ve formasyonu edinmesini sağlamak. 

Tarih: 15 Mart 2018
Süre: 8 hafta
Saat: 19.30 -21.00
Gün: Perşembe 

Katılım Bedeli:

Üye: 6000 TL
Misafir: 750 TL 

Eğitmen: FERYAL ÖNEY’93

1987 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okumak üzere geldiği Boğaziçi Üniversitesi’nde, Folklor Kulübü (BÜFK) bünyesinde yürütülen müzik faaliyetlerine katıldı. 1995’te kurulan BGST (Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu) bünyesinde devam eden “Kardeş Türküler” projesinde solist olarak yer aldı; halen aynı projede çalışmaya devam ediyor. 

İlk olarak 1996 yılında Azeri müzisyenlerle birlikte hazırladığı ve Güvercin Müzik tarafından piyasaya sürülen “Hardasan-Azeri Şarkıları (1996)” albümünde; sonraki yıllarda Kalan Müzik etiketiyle sunulan “Kardeş Türküler (1997)”, “Kardeş Türküler-Doğu (1999)”, “Vizontele Film Müziği (2001)”, “Kardeş Türküler-Hemâvâz (2002)”, “Vizontele Tuuba Film Müziği (2004)”, “Kardeş Türküler-Bahar (2005)”, “Kardeş Türküler&Arto Tunçboyacıyan-Çocuk H’aklı (2011), “Kardeş Türküler-Yol (2017) albümlerinde solist olarak yer aldı. Hardasan albümünden sonra ikinci kez solistliğini üstlendiği, Türkmen-Abdal müziklerinden oluşan "Bulutlar Geçer" adlı albüm çalışması Aralık 2006'da, vokal eğitmeni de olan Cavit Murtezaoğlu’yla birlikte solistliğini yaptığı; Tebriz’den Anadolu’ya kadar zaman ve mekanda yolculuk yaparak bu günlere gelen Ehl-i Hâk-Alevi Bektaşi deyişlerinden oluşan “Tebriz’den Toros’a” albümü de 2012’de Kalan Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı. 

Solistlikle birlikte, yıllar içinde vokal eğitmenliği formasyonu da edinmiş olan Feryal Öney şu anda BGST Eğitim’de vokal eğitmenliği yapmaktadır. Şu ana dek çeşitli üniversite ve şehirlerde yaptırdığı atölyelerden bazıları şunlardır; 2009 ve 2010 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü’nün organizasyonuyla BÜ’de, 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü’nün çağrısıyla Hacettepe Üniversitesi’nde, aynı yıl Zonguldak Eğitim-Sen’den kadınların çağrısıyla Zonguldak’ta, 2016 Mart’ında Bursa Sanat Mahal’de Nilüfer Belediyesi mahallelerinden kadınlarla.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk