Coşkunun ve Birlikteliğin Dansları SİRTAKİ

Coşkunun ve birlikteliğin dansları Sirtaki, Zorba, Zeibekiko, Ağır ve Hızlı Kasap baharla beraber BÜMED’de !
Ege'nin iki yakası Sirtaki ile birleşecek. Kısa zamanda farkı görecek, dansın büyüsüyle bir olacaksınız... 

Bütün dünyada Sirtaki olarak bilinen dansın gerçek adı Arğo Hasapiko (Yavaş Kasap) ‘dır.  Sirtaki ise aslında, arğo hasapiko yani ağır kasap ve ğriğoro hasapiko-hasaposerviko yani hızlı kasap danslarının hareketlerinin birleşmesinden ortaya gelen bir danstır. Zorba filminde kullanılan sirtaki, bu sayede tüm dünyaca bilinen ve sevilen bir dans halini almıştır.

Çok zor gözükmesine rağmen, Sirtaki dünyanın en basit danslarından birisidir. BÜMED’in dans gecelerinde bu dansları çok hızlı ve kolay bir şekilde öğreneceksiniz.
Eğitim sonunda, bu zamana kadar keyifle izlediğiniz dansları dans gecelerinde ve ziyaret edeceğiniz Yunan Adaları'nda siz de cesaretle yapabileceksiniz! 

Tarih: 6 Şubat 2018
Gün: Salı
Saat: 19.30 - 21:30
Süre: 4 Hafta

Katılım Bedeli
Üye: 300 TL
Misafir: 400 TL


Eğitmenimiz Sava Panayotidis :
 

Atina Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri bölümünde yunan dansları üzerine branş uzmanlık eğitimi aldı. 

Halen, Fener Rum Lisesi'nde ve Zoğrafyon Rum Lisesi’nde beden eğitimi ve yunan dansları eğitimi vermekte olan Panayotidis, okulun dans ekibiyle Türkiye ve Yunanistan da Yunan dansları gösterileri yapmaktadır.

Ayrıca Dionisos Rum cemaati dans ekibinin kurucusu ve hocasıdır. İstanbul’un çeşitli dans okullarında ve derneklerde Yunan dansları eğitimi vermektedir. Bunların dışında, Yabancı Damat, Sinekli Bakkal, İpsiz Recep, Fatmagül’ün Suçu Ne, Güz Sancısı, Büyük Sürgün gibi dizi ve filmlerde Yunanca danışmanlık yapmıştır. (Şive ve dans eğitimi, tercüme, dublaj, vs.)

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk