Oyunculuk Atölyesi


Süre : 8 hafta
Saat : 19.30 – 22.30
Gün : Pazartesi

Katılım bedeli
Üye : 900 TL
Misafir : 1.100 TL 

Detaylı bilgi ve rezervasyon:
kurs@bumed.org.tr / +90 212 359 58 13  

Atölye oyunculuğun temel ilkeleri; tiyatro ve kamera önü oyunculuğun arasındaki farklar ve her ikisinin deneyimlenmesi üzerinedir.

Her ders, katılımcının hayatı boyunca kullanabileceği nefes, ses, denge, konsantrasyon, rahatlama ve enerji çalışmalarıyla başlar.

Atölyede amaç, katılımcının, Meisner, Eric Morris oyunculuk teknikleri ile bilgi, deneyim, doğallık kazanması ve yaratıcılığını geliştirebilmesi ve bir karakteri kendi yaratıcılığını da kullanarak canlandırabilmesidir. 

Doğaçlamanın yanısıra, atölyede bir metin üzerinden de hem sahne çalışmaları hem de  kamera önü sahne çalışmaları yer alacaktır.

İnsanı tanımak ve insana insanı anlatmak olan "oyunculuk" eğitimlerinde, katılımcılar en çok da kendilerini keşfetmeye başlar. Bundan sonrası inandırıcı olmak ve oyundan keyif alabilmek üzerinedir. 

ATÖLYE PROGRAM
Nefes teknikleri ve konsantrasyon

Beden, ses ve enerji çalışması
Meisner ve Eric Morris oyunculuk teknikleri
Tiyatro / Kameraönü
Vucut dili, eylem
Doğaçlama çalışmaları
Duygu ve ifade
Yapmak ve olmak
Karakter analizi, karakter oluşturma
Sahne çalışmaları

EĞİTMEN : BERNA TUNALI’89


Lise eğitimini Galatasaray Lisesi ve AFS Bursuyla gittiği ABD'de Houston Cy-Fair High School'da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School'da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Universitesi'nde "Sinema ve Audiovisuel" Bölümünde yüksek lisans yapti. Kısa filmler cekti. Yerli/Yabancı sinema filmlerinde ve reklamlarda rejide çalıştı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey'nin Genel Yönetmenliğini yaptı. IKSV, Alman Goethe Enstitüsü, Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Konsolosluğu tarafından düzenlenen "Kültür-Sanat Yönetimi" sertifika programını tamamladı. 

Lise yıllarında Ferhan Şensoy Ortaoyuncularla başladığı tiyatro hayatı Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları, İstanbul Üniversitesi Oyuncuları, Sevgi Çocuk Evreni’yle sürüp, kurduğu Bagaj Art ile devam etti.

Akademi Istanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi'nde "Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim" sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümü'nü kurdu ve başkanlığını yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy Istanbul,  Craft Oyunculuk Atölyesi, Paris Theatre du Gymnase ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde  KAMERAONU OYUNCULUK ve "ILETISIM VE YARATICILIK" dersleri verdi. 

Çesitli film ve dizilerde oynadı. Uluslararası konferanslarda, ardıl ve eşzamanlı sözlü çevirmen olarak çalıştı. 

Yönettiği 12" lik "NAMASTE" isimli kısa metraj filmi 11. Ankara Uluslararasi Film Festivali Drama Dalında Birincilik ödülünü aldı.  

Hindistan'da nefes, meditasyon, yoga eğitimi yapma fırsatı buldu.


2010'da Fransa'da IKSV ve Culture France'in düzenlediği "Türkiye Mevsimi" kapsamında Paris'te Theatre du Gymnase'da "FARKLI AMA AYNI", 2011'de yine Paris'te "IN&OUT" isimli oyunları ve 2011 Avignon Uluslararası Tiyatro Festivali'nde "EGOQUANTUM" isimli müzikali sahneye koydu.  

Kurduğu BAGAJ ARTS bünyesinde,  2013'de Istanbul'da, yazıp yönettiği 16 kişinin yer aldığı "C-ESARET" isimli oyunu Garaj Istanbul ve GHETTO İstanbul'da sergiledi. 

2014-2015 arasinda ise Kaş'ta gerçekleştirdiği "Oyunculuk Atölyesi"ne katılan amatör oyuncularla Kaş Amfi Tiyatro'da "ÇILGINLAR EVİ" isimli komediyi sahneledi.


Halen oyuncu koçluğu yapmakta ve "Kameraönü Oyunculuk";  "Cesaret ve Yaratıcılık"; "Oyunculuk" atölyeleri eğitimi vermektedir.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk