ELINE SNEL eğitmenliğinde Ebeveynlikte Mindfulness Atölyesi

BİLETLER TÜKENMİŞTİR!

Eline Snel eğitmenliğinde Ebeveynlikte Mindfulness Atölyesi

Bu interaktif atölye çalışması ebeveynlere, öğretmenlere, psikologlara ve çocuklarla yakın çalışan tüm yetişkinlere ve etkileşimde oldukları çocuklara sakinleşmek, farkındalıklarını artırmak, daha hoşgörülü olmak ve odaklanmak konusunda yardımcı oluyor. Bu eğitim ile çocuklar hayatlarındaki ‘durdurma tuşu’nu bulmayı, endişelerinin üstesinden gelmeyi, öfkelerini kontrol etmeyi ve genel anlamda duyguları ile baş etmeyi öğreniyorlar. Hem kendileri hem de çevrelerine karşı merhamet duygusu geliştiriyorlar. Kısa meditasyonlar, grup tartışmaları, evde ya da okulda karşı karşıya kaldıkları stresli durumlara dair deneyimlerin paylaşımı aracılığıyla da farkında olma becerisi geliştirmeyi, zorlu ve stresli anlarla gelişmiş bir ustalıkla baş etme yeteneği geliştiriyorlar.

Eline Snel Jon Kabat-Zinn Method’unda sertifikalı bir eğitmen olarak 20 yıldan fazla bir süredir; çocuklar, gençler ve aileler için meditasyon ve mindfulness eğitimleri geliştirmektedir. Ayrıca kurucusu olduğu ‘International Academy for Mindful Teaching’ bünyesinde ‘AMT Intensive Basic’ ve ‘Mindful Parenting’ eğitimleri vermektedir.

Eline Snel

Eline Snel 1980’den bu yana bağımsız terapistlik yapmakta ve uzun yıllardır ‘Şefkat’ ve ‘MBSR’ eğitimleri vermektedir. Okullarda, hastanelerde ve psikolojik sağlık merkezlerinde uygulanan ‘Çocuklar için Mindfulness’ eğitimlerinin öncüsüdür. Meditasyon üzerine eğitim görmüş ve 35 yıldan fazla bir süre bu konu üzerine çalışmış ve eğitmenlik yapmıştır. İlkokul ve liselerde gönüllü yaptığı çalışmalar sonrası, 2006 yılında çocuklar için 8 hafta süren bir Mindfulness methodu geliştirmiştir. Geliştirdiği “frog method” dünya çapında profesyoneller, aileler ve öğretmenler tarafından kullanılmıştır.

Tüm bu çalışmalar sonucunda; kendileri ve çevreleri ile sağlıklı ilişkiler kurmak ve kalplerini açmak adına milyonlarca çocuk fiziksel, duygusal ve mental gelişimleri için bu meditasyonları günlük olarak kullandı.

‘International Academy for Mindful Teaching’ kurucusu olan Eline Snel, ‘Sitting Like a Frog’ (36 ülkede yayımlandı ve 28 dile çevrildi), ‘Breathe Through This’  ve son olarak da ‘Sitting Still Workbook for Children’ kitaplarını yazdı. Hala düzenli olarak Hollanda’da Radboud Üniversitesi’nde konuk konuşmacı olarak yer almakta ve Latin Amerika, Hong Kong, İspanya, Fransa ve Türkiye’nin de içinde olduğu uluslararası bir takım ile çalışmalarını yürütmektedir.

Sepin İnceer

15 seneyi aşkın yoga ve meditasyon tecrübesinin ardından çocuklarla çalışmak üzere tanınmış terapist ve mindfulness eğitmeni Eline Snel’den eğitim alan Sepin, Eline Snel’in uluslararası ekibine dahil oldu ve Türkiye’de eğitmen yetiştirmek üzere Eline’nin rehberliğinde çalışmaya devam ediyor.

Sepin 2 yıl önce başladığı ve hala aktif olarak devam etmekte olan 5-8 yaş ve 9-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik “Çocuklar için Mindfulness” eğitimlerini BÜMED bünyesinde vermektedir.

**Sepin İnceer bu atölyede Eline Snel’in çevirmenliğini yapacaktır.

Tarih: 17 Ekim 2018, Çarşamba
Saat: 19.30. – 22.30
Yer: BÜMED Atatürk Salonu

Workshop: Mindfulness for Parents with Eline Snel

This interactive Mindfulness workshop for the wellbeing of children and families could help parents, teachers, psychologists and social workers to support themselves and the children they love and work with, to calm down, be more aware, patient and more focused. Children learn to find the “pause button”, alleviate worries, manage anger attacks and in general to regulate emotion.

They develop self-compassion and compassion for others. Through short meditations, group discussions, sharing experiences about stressful situations at home and at school you will get tools to cultivate your natural gift of being aware and learn how to respond more skillfully to those challenging and stressful moments.

Eline Snel is a certified Mindfulness trainer (MBSR) in the method of Jon Kabat-Zinn. For more than 20 years, Eline has been developing meditation and mindfulness courses for children, teenagers and parents. Also the academy that she founded offers the AMT Intensive Basic Course and a Mindful Parenting Course.

Eline Sneel

Eline Snel  is an independent  Dutch  therapist since 1980, and passionate Compassion- and  MBSR trainer for many years. She is a pioneer in teaching mindfulness to children in schools, private practices, hospitals  and  mental health institutes . She studied, practiced and taught meditation for over 35 years. She developed  an 8 week  Mindfulness Method for children in 2006, by volunteering in primary schools, high schools and mental health institutes for kids. Her own children and all the kids in schools were her great source of inspiration. The “frog method” is used worldwide by professionals, parents and teachers. Millions of children use the frog meditations daily  for their physical, emotional and  mental wellbeing for willing to connect with others and ready to open their hearts for themselves and others.

Eline is the founder and owner of the International Academy for Mindful Teaching and author of: Sitting Still Like a Frog (Published in 36 countries, 28 languages), Breathe through This and her recent book:  the Sitting Still Workbook for children. Eline offers keynote speeches, as a regular guest speaker at the Radboud University in The Netherlands. She works with a wonderful international team of trainers in Latin America, Hong Kong , Spain, France, Turkey and the Netherlands.

Sepin İnceer

Following over 15 years of experience in yoga and meditation technics, Sepin has trained by Eline Snel to work with children. She became the member of her internatinal team and stilll working under the guidence of Eline Snel on training trainers in Turkey.

She started to work with children between the age of 5 to 8 and 9 to 12 with a program called “Mindfulness for Children” in BÜMED and still continues those workshops.

In Mindfulness for Parents with Eline Snel workshop, Sepin will take a part as the translator.

Online Ödeme için tıklayınız…