Şarap Tadımı ve Yorumu Atölyesi

Atölye 6 hafta süresince her Perşembe 19.30-22.00 saatleri arasında yapılacaktır.

Şarap tadımında önemli terimler ve anlamları; şarap tadımına hazırlık; şarabın dili ve değerlendirme kriterleri; şarap ve yemek uyumu…

Atölyede şarap tadımının teknik detaylarını ve keyif verici aşamalarını deneyimleyeceksiniz. Şarap tadımında kullanılan önemli terimler nelerdir, tadım öncesi hazırlık nasıl yapılır, tadım sırasında takip edilmesi gereken aşamalar nelerdir öğreneceğiniz; şarabın dili ve şarap değerlendirme kriterleri ile tanışacağınız derslerde, önemli kırmızı ve beyaz üzümler ile bunlardan yapılan şarapların özelliklerini keşfedeceksiniz.

Eğitmen : A.Deniz Akıncılar

1950 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1974 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye bölümünden mezun oldu. 1975-1977 yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı Bütçe Planlama dairesinde uzman olarak çalıştı. 1978-1995 yılları arasında özel sektörde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.
1995-2001 yılları arasında Newyork Metropolitan Museum Of Art, Londra British Museum, Tate Galery, Paris Musee D’orsay, Musee de Louvre, Vienne Kunsthistoriches Museum ve Roma Vatican Museum başta olmak üzere dünyanın önde gelen müzelerinde araştırmalar yaptı.
Şarap Kültürü konusunda da Güney Afrika ve Kaliforniya’da incelemeler yaptı.
A.Deniz Akıncılar, 2001 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde ve özel kuruluşlarda sanat ve yaşam kültürü üzerine seminer ve kurslar düzenlemektedir.